Asociacija Kultūros ir socialinės plėtros centras, įgyvendino projektą „Gyvenkime sveikai”, finansuojamą iš savivaldybės sveikatos apsaugos programos, pagal priemonę „Specialiosios visuomenės sveikatos rėmimo programos įgyvendinimas”.
Vykdytos veiklos:
1. Paskaita „Ar apsimoka verkti, gal pradėkime veikti”. Sudeikiškiams labai patinka lektorės, švietimo ir verslo konsultantės, nepriklausomos žurnalistės Lidijos Laurinčiukienės paskaitos. Paskaitos – netradicinės, šmaikščios, jose gausu praktinių patarimų bei jos praktikuojamų metodų, naudingų sveikai gyvensenai, pavyzdžių iš jos gyvenimo. Paskaitoje „Verkti ar veikti“ lektorė akcentavo, kad reikia gyventi ir džiaugtis gyvenimu ne tik jaunystėje, bet visais amžiaus tarpsniais, ir džiaugtis kiekviena diena. „Pakeitę vieną raidę žodyje verkti, gauname veikti. Tad nustokim verkti, pradėkime veikti“, – susitikimo metu kalbėjo lektorė, pasakojo, kaip pergudrauti stresą ir įgyti emocinį imunitetą, kaip susikalbėti ir bendrauti tiek šeimoje, tiek bendruomenėje.
Paskaitoje dalyvavo 25 klausytojai.
2. Suorganizuota popietė Sirutėnuose su žolininke Janina Maceliene, kuri sako, kad niekas taip nesustiprina ir nežvalina organizmo, kaip buvimas gryname ore, pirmosios vaistažolės ir maistažolės, t.y. augalai, iš kurių galime pasigaminti begalę patiekalų, praturtintų vitaminais ir mikroelementais. Žolininkė papasakojo, kada ir kokias rinkti žoleles kaip jas džiovinti. Buvo kepamos „rožytės”, vaišinamasi arbata. Popietėje dalyvavo 17 dalyvių. Veikla paremta savanorystės principu.
3. Suorganizuota edukacija – sveikatingumo žygis jaunimui į Alaušo ežero salą, Buvo pravedamos viktorinos, menamos mįslės, įvairūs žaidimai, išbandytas banglenčių sportas, maudynės Alaušo ežere, apžiūrėta dailės darbų ekspozicija po vandeniu. Dalyvavo 20 dalyvių. Veikla paremta savanorystės principu.
4. Suorganizuota išvyka į Tiltiškių vandens malūną – muziejų, skirtą Pasaulinei psichikos sveikatos dienai. Aplankyta senoviškų radijo aparatų kolekcija. Pravesta edukacija „Sportas – maistas - sveikata”, kurios metu buvo degustuojama to krašto patiekalai, papasakota apie sveikatai nepalankią mitybą, žalingus įpročius, kurie yra pagrindiniai veiksniai nekokybiškam gyvenimui. Dalyvavo 16 dalyvių.
{backbutton}
Joomla templates by a4joomla