Pristatytas leidinys apie Sudeikių kraštą

Sudeikių seniūnijos seniūnas Virgilijus Gaižauskas ir prof. Algirdas Vyžintas2013 m. birželio 21 d. Utenoje vykusios konferencijos metu rajono nevyriausybinių organizacijų, žiniasklaidos atstovams buvo pristatytas leidinys „Sudeikiai – ateities kartoms“. Ir konferencija, ir knyga yra Kultūros ir socialinės plėtros centro pagal Utenos regiono vietos veiklos grupės parengtos vietos plėtros strategijos „Gyvenimo kokybė kaimo vietovėse ir kaimo ekonomikos įvairinimas“ II prioriteto „Saugios gyventi kaimo aplinkos kūrimas, gyventojų užimtumo didinimas ir bendruomeniškumo skatinimas“ 2.2 priemonę „Kaimo jaunimo padėties gerinimas“ įvykdyto projekto „Sudeikiai – ateities kartoms“ dalis.
Sudeikių seniūnijos seniūnas Virgilijus Gaižauskas pabrėžė, kad sudeikiečių knygos leidybą paskatino ne tik siekis išsaugoti vieno Sudeikiai ateities kartomsgražiausių rajono kampelių istorinę atmintį, bet ir noras ją perduoti ateities kartoms. Įgyvendinti sudeikiečių užmojį ėmęsis kraštietis prof. dr. Algirdas Vyžintas dirbo dvejus metus – 670 puslapių leidinyje surinkta 180 žinomų šalies mokslininkų straipsnių ir studijų, atspindinčių krašto istorijos ir nūdienos dalykus. Nors, kaip tvirtino pats konferencijoje dalyvavęs profesorius, knyga labai solidi – joje daug informacijos apie krašto praeitį, savitą kultūrinį paveldą, gamtą, žmones, - padėti taško negalima, nes vyksta nuolatinė kaita, tad tikėtina, kad reikės imtis jos tęsinio.
Renginyje mintimis ir prisiminimais apie Sudeikius dalijosi publikacijų autoriai – akad. prof. habil. dr. Algimantas Grigelis, dr. Romas Pakalnis, dr. Aldona Vailiauskienė, dr. Elena Žukaitė, kraštotyrininkas Balys Juodzevičius. Plačiajai visuomenei šį leidinį planuojama pristatyti 2013 m. liepos mėnesį.
Joomla templates by a4joomla