Asociacija Kultūros ir socialinės plėtros centras, įgyvendino projektą „Gyvenkime sveikai”, finansuojamą iš savivaldybės sveikatos apsaugos programos, pagal priemonę „Specialiosios visuomenės sveikatos rėmimo programos įgyvendinimas”.
Vykdytos veiklos:
1. Paskaita „Ar apsimoka verkti, gal pradėkime veikti”. Sudeikiškiams labai patinka lektorės, švietimo ir verslo konsultantės, nepriklausomos žurnalistės Lidijos Laurinčiukienės paskaitos. Paskaitos – netradicinės, šmaikščios, jose gausu praktinių patarimų bei jos praktikuojamų metodų, naudingų sveikai gyvensenai, pavyzdžių iš jos gyvenimo. Paskaitoje „Verkti ar veikti“ lektorė akcentavo, kad reikia gyventi ir džiaugtis gyvenimu ne tik jaunystėje, bet visais amžiaus tarpsniais, ir džiaugtis kiekviena diena. „Pakeitę vieną raidę žodyje verkti, gauname veikti. Tad nustokim verkti, pradėkime veikti“, – susitikimo metu kalbėjo lektorė, pasakojo, kaip pergudrauti stresą ir įgyti emocinį imunitetą, kaip susikalbėti ir bendrauti tiek šeimoje, tiek bendruomenėje.

plenero dalyviai 2023Asociacija Kultūros ir socialinės plėtros centras nuo 2023-03-01 iki 2023-10-01 vykdė projektą „XXV-sis tapytojų pleneras „Alaušas 2023““. Jame dalyvavo 9 dailininkai - Živilė Bardzilauskaitė – Bergins, Jurgita Buterlevičienė, Lena Chvičija, Angelė Dikmonienė, Maksim Dranitcin, Vilija Kisieliūtė, Lina Morkūnaitė, Antanas Obcarskas, Gintaras Rūkas ir skulptorius Valentinas Šimonėlis. 2023 metų birželio 21 d. Sudeikių seniūnijos galerijoje vyko plenero metu sukurtų dailininkų darbų parodos atidarymo renginys. Plenero metu sukurti darbai buvo pristatomi ir vietos bendruomenėms, Utenos krašto svečiams, žiniasklaidos atstovams. Suorganizuotos dvi mobilios plenero dalyvių darbų parodos - 2023 m. rugsėjo mėn. 13-22 d. Sirutėnuose ir 2023 m. rugsėjo 18-30 d. Saldutiškyje, kuriose buvo eksponuojami plenero metu sukurti darbai. Projektas ugdo bendruomenės supratimą apie tapybą, suteikia informacijos apie šiuolaikinę lietuvių dailę, sudaro sąlygas bendruomenės nariams susitikti ir betarpiškai bendrauti su tapybos kūrėjais, susipažinti su jų darbais.
Projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba, Utenos rajono savivaldybės administracija.
LTK Logotipas1aukstaitijos metai 2023